PROF. RAFET BOZDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Rafet BOZDOĞAN

Yönetim Kurulu Başkanı

1960 yılında Kahramanmaraş’ta doğan Bozdoğan, 1986 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi(İTÜ) Metalurji Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İngiltere’nin Birmingham Üniversitesi’nde Uçak Yapı ve Malzemeleri alanında yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladı. 1992 yılında İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi’ne Yardımcı Doçent olarak atandı. 1993 yılında Uçak İnşaatı Ana Bilim Dalında Doçentlik unvanını kazandı. 1992-1996 yılları arasında İTÜ ve Hava Harp Okulu’nda öğretim üyeliği yaptı. 1996-2010 yılları arasında çeşitli şirket, kurum ve kuruluşlarda farklı görevlerde üst düzey yöneticilik yaptı.

2010 yılında Yalova Üniversitesi’nde göreve başlayan Prof. Dr. Rafet Bozdoğan, Türkiye’de ilk olarak Ulaştırma Mühendisliği Fakültesi’ni hayata geçirdi. Yalova Üniversitesi’nde görevde bulunduğu süre içinde Mühendislik Fakültesi Dekanlığı, Üniversite Senato Üyeliği, Rektör Yardımcılığı ve Rektör Vekilli görevlerinde bulundu. 2015-2020 yılları arasında TEI-TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu.

10 Haziran 2020 tarihi itibarı ile TUSAŞ – Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini yürütmektedir.