TUSAŞ
Filtreler
17 sonuç gosteriliyor
KARİYER
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii'ye nasıl başvuru yapabilirim?

Başvuru yapabilmek için https://basvuru.tai.com.tr adresinden sisteme kayıt yapılması gerekmektedir. İlk defa başvuru yapılıyorsa “Yeni Başvuru Yapmak İstiyorum” seçilmelidir. Web sayfasında belirtilen alanlara TC kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra, boş alanlar doldurulmalıdır. Bilgiler girildikten sonra sayfanın alt kısmında bulunan “Tüm Form Bilgilerini Kaydet” tuşuna basılmalıdır. Formu doldururken 30 dakika içerisinde hiçbir işlem yapılmaması durumunda sistem kendiliğinden kapanacaktır ve kaydedilmeyen bilgiler silinecektir. Bu nedenle, bilgilerinizi her adımda kaydederek ilerlemeniz önerilmektedir.

KARİYER
Daha önce Türk Havacılık ve Uzay Sanayii'ye başvurum vardı. Yeniden iş başvurusu yapmam gerekiyor mu?

Sistemimize tekrar başvuru yapmanıza gerek yoktur. Fakat başvurularınızın güncel olması önemlidir. Daha önce yapmış olduğunuz kayıt üzerinden başvurunuzu güncelleyebilirsiniz.

KARİYER
Web sitenize başvurumu yaptım, geri dönüş yapılacak mıdır?

Adaylarımıza geri dönüş yapılabilmesi için adaylarımızın mülakat sürecine dahil olmaları gerekmektedir. Şirketimizce, açık pozisyonların gerektirdiği kriterleri sağlamanız ve mülakata davet edilmeniz durumunda adaylarımıza geri dönüş yapılmaktadır.

KARİYER
Başvurumu ne kadar sürede bir güncellemeliyim?

Başvurularınızı 6 ayda bir güncellemenizi öneririz.

KARİYER
Daha önce sistem üzerinden başvuru yapmıştım, ancak şifremi unuttum. Özgeçmişimi nasıl güncelleyebilirim?

Kayıt ekranının altında bulunan “Şifremi Unuttum” linkine tıkladığınızda, şifre sıfırlama maili kayıtlı e-mail adresine iletilecektir.

KARİYER
Başvuruma kendi hazırladığım özgeçmişimi ekleyebilir miyim?

 Başvuru formunun içerisindeki “CV EKLE” alanına tıklayarak yükleyebilirsiniz.

KARİYER
Şirketinize CV getirerek ya da e-posta yoluyla başvuru yapabilir miyim?

Şirketimize başvurular web sayfamızdan yapılmaktadır, diğer yöntemlerle ulaştırılan CV’ler  değerlendirmeye alınamamaktadır.

KARİYER
Başvurabileceğim ilan sayısı konusunda herhangi bir kısıtlama var mı?

Hayır, ilgilendiğiniz tüm ilanlarımıza başvuru yapabilirsiniz.

KARİYER
Kariyer.net’ te açık olan ilanınıza başvuru yaptım. Web sitenizden de başvuru yapmama gerek var mı?

Evet, başvurunuzun değerlendirmeye alınabilmesi için web sitemizden başvuru yapmanız gereklidir.

KARİYER
Meslek Lisesi mezunuyum. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii'de işe girebilir miyim?

Meslek Lisesi mezunu iseniz ve alanınızda ilgili tecrübeniz bulunuyorsa, başvurunuz açık pozisyonlarımız dahilinde değerlendirilecektir.  

KARİYER
Şirketinizde İngilizce gerektiren pozisyonlar için kabul ettiğiniz dil sınavları ve puanları nelerdir?

Adaylarımızdan en az TOEFL 84 ve üzeri, IELTS 6,5 ve üzeri ve TBA 5,0 ve üzeri, TÖMER 79 ve üzeri puanlarını belgelemelerini bekliyoruz.

TBA-TÖMER: Şirketimizin anlaşmalı olduğu sınav merkezidir. Sınav ücreti adaylarımız tarafından sınav merkezinde ödenmektedir.  Sınav merkezi sınav sonucunuzu bir gün sonra sizlere ve TUSAŞ’a mail yoluyla bildirmektedir.

KARİYER
Daha önce Türk İngiliz Kültür Derneği tarafından uygulanan İngilizce sınavına (TBA) girdim, barajın altında bir puan aldım. Tekrar İngilizce sınavına girebilir miyim?

Şirketimizin kabul ettiği TBA sınavına istediğiniz zaman tekrar girebilirsiniz. Sınav sonucunuzu web sitemiz üzerinden güncellediğinizde, süreçlerimize tekrar dahil olabilirsiniz.

KARİYER
Başvuru formunu doldururken “Referans kısmını doldurmak zorunludur” uyarısı aldım. Referansım yok. Ne yapmalıyım?

Daha önce çalıştığınız iş yerlerinizden, yaptığınız stajlardan ya da üniversite/lise hocalarınızdan sizin hakkınızda bilgi alabileceğimiz kişileri referans olarak belirtmenizi bekliyoruz.

KARİYER
Başvuru sırasında sistem, eski çalıştığım şirketlerdeki ilk amirimin “Ad Soyad” ve “İletişim Bilgilerini” istiyor. Eski amirlerimle görüşmüyorum. İletişim bilgilerine de sahip değilim. Kimleri referans gösterebilirim?

İlk amir belirtilmesi Türk Havacılık ve Uzay Sanayii işe alım süreci için tercih sebebidir. Eş düzey, yakın akraba, tanıdık referans olarak kabul edilmemektedir.

KARİYER
Yurt dışında öğrenim gördüm. Okulda öğrenim dili İngilizceydi. Yine de yabancı dil yeterlilik belgesi getirmeli miyim?

Yurtdışında İngilizce lisans/yüksek lisans/doktora eğitimi almış adaylarımızdan yabancı dil yeterlilik belgesi istenmemektedir.

KARİYER
Stajyer mühendislik için nasıl başvuru yapabilirim, şartlar nelerdir?

Başvuru yapabilmek için http://www.tai.com.tr/kariyer/stajyer-muhendis-programi adresinden sisteme kayıt yapılması gerekmektedir. İlk defa başvuru yapılıyorsa “Yeni Staj Başvurusu Yapmak İstiyorum” seçilmelidir. Web sayfasında belirtilen alanlara TC kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra, boş alanlar doldurulmalıdır. “Başvuru Bilgileri” sekmesinde “STAJYER MÜHENDİS PROGRAMI” pozisyonunu seçmeniz gerekmektedir. Bilgiler girildikten sonra sayfanın alt kısmında bulunan “Tüm Form Bilgilerini Kaydet” tuşuna basılmalıdır.

KARİYER
TÖMER sınavı ile ilgili bilgilere nasıl erişebilirim?

TÖMER sınavı ile ilgili bilgi için tıklayınız.