GÖKHAN UÇAR

Yönetim Kurulu Üyesi

Gökhan UÇAR

Yönetim Kurulu Üyesi

1971’de Ankara’da doğan Uçar, 1988 yılında Ankara Fen Lisesi ve 1993 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Havacılık Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Hesaplanabilir Akışkanlar Dinamiği konusunda Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı. 1994 yılında Savunma Sanayii Başkanlığında (Müsteşarlığı) çalışmaya başladı.
1994 yılından bugüne kadar Savunma Sanayii Başkanlığı Havacılık ve Uçak Dairelerinde Barış Kartalı (Havadan Erken İhbar ve Kontrol Uçağı), Müşterek Taarruz Uçağı (F-35), A400M, C-130 Modernizasyonu, Meltem-2, Meltem-3, T-38 Modernizasyonu ve F-5 Modernizasyonu projelerinde Proje Müdürü olarak; Tedarik Yönetimi Dairesinde Süreç Yönetimi Şube Müdürü olarak; Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Dairesinde İleri Malzemeler, Tahrip, Enerji ve İtki Projeleri Şube Müdürü olarak; Strateji Geliştirme Dairesinde Bütçe ve Fon Yönetimi Şube Müdürü olarak görev aldı.
Teknopark İstanbul firmasında Denetim Kurulu Üyesi, Savunma Sanayi Teknolojileri A.Ş. (SSTEK) ve Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A.Ş. (HEAŞ) firmalarında Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Şu an Savunma Sanayii Başkanlığında Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.
Gökhan UÇAR evli ve 1 çocuk babasıdır.
13 Mayıs 2022 tarihi itibariyle Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini yürütmeye devam ediyor.