AIRBUS’IN A320 AİLESİ UÇAĞI İÇİN ÜRETİLEN ÖNEMLİ BİR KOMPONENT TÜRK HAVACILIK UZAY SANAYİİ TESİSLERİNDE GERÇEKLEŞEN TÖRENLE TANITILDI
Türk Havacılık Uzay Sanayii Kahramankazan tesislerinde gerçekleşen törende Avrupalı uçak üreticisi Airbus’ın A320 ailesinin bütün uçakları için Sec18/19 Gövde üretimini tanıttı.


Yapısal alanda bugüne kadar yarım asra yakın tecrübesi bulunan Türk Havacılık Uzay Sanayii, deneyimli ekipleri tarafından yürütülen proje kapsamında önemli başarılara ve çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Proje süresince değişen şartlara hızlı adapte olabilme yeteneğini bir kez daha ortaya koyan TUSAŞ, mühendislik, sanayileşme ve karmaşık hava yapısallarının imalatındaki tecrübeleri sayesinde üretimini zamanında ve kusursuz şekilde gerçekleştirmiş oldu.


Konuya ilişkin görüşlerini paylaşan Türk Havacılık Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, ‘’Kendi ürettiğimiz özgün ürünlerin yanı sıra yeni iş paketleri ile çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu kapsamda Airbus ile uzun süredir devam eden iş birliğimiz çerçevesinde ürettiğimiz parçayı tesislerimizde tanıtmanın gururu içerisindeyiz. Hızlı gelişen ve anlık müdahale gerektiren durumlarda doğru kararlar alarak üretimini zamanında gerçekleştiren çalışma arkadaşlarıma üstün gayretleri için şükranlarımı sunuyorum.’’ dedi.


Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Hakkında
Türk Havacılık Uzay Sanayii, sabit ve döner kanatlı hava platformlarından insansız hava araçları ve uzay sistemlerine kadar entegre havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin tasarım, geliştirme, modernizasyon, üretim, entegrasyon ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde 4 milyon metrekare açık, 710 bin metrekare kapalı alanda 6.153’ü mühendis toplam 14.500’ü aşkın çalışanı ile hizmet vermeye devam ediyor. Türkiye’nin teknoloji merkezi konumunda olup; havacılık, uzay ve savunma sanayiinde küresel oyuncular arasında yer almaktadır.


Airbus hakkında
Airbus güvenli ve birleşmiş bir dünya için sürdürülebilir havacılık ve uzay alanında lider konumundadır. Şirket havacılık, uzay, savunma ve ilgili hizmetler alanında en verimli ve en ileri teknolojileri sunabilmek için sürekli yenilikler üzerinde çalışmaktadır. Airbus, ticari uçak sektöründe en modern ve en verimli uçakları sunmaktadır. Airbus aynı zamanda savunma ve güvenlik alanında Avrupa’nın lider şirketi ve uzay alanında ise