TÜRK HAVACILIK UZAY SANAYİ SAHİP OLDUĞU ÖZGÜN ÜRÜNLERİNİ TEKNOFEST KAPSAMINDA İLK KEZ BAŞKENT ANKARA’DA ZİYARETÇİLERLE BULUŞTURACAK!

 

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ile Sanayi ve Teknoloji Başkanlığı uhdesinde 30 Ağustos - 03 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek TEKNOFEST etkinliği bu kez Ankara’da Etimesgut Havalimanı’nda gerçekleşecek.

Teknofest’in Kalbi Ankara’da Atacak!

Türk Havacılık Uzay Sanayii’nin son dönemde adından sıkça söz ettiren hava araçları HÜRJET, ATAK 2 başta olmak üzere İHA Grubundan ANKA ve AKSUNGUR, Helikopter Grubundan GÖKBEY ve T925 GENEL MAKSAT HELİKOPTERİ, Uçak Grubundan HÜRKUŞ’un mock-up’ları statik alanda yer alacak. Kapalı alanda ise genç mühendis ve genç mühendis adaylarının genel sorularına cevap bulabileceği Kariyer Stantları ile spesifik sorulara cevap verecek TUSAŞ Mühendislerinden de detaylı bilgi edinebilecekler. Bunun yanı sıra çocuklara yönelik Gelişim Atölyeleri ve HÜRKUŞ & GÖKBEY müzikali ile eğlenceli vakit geçirecekler. Her yaştan ziyaretçi için KAAN Milli Muharip Uçak Simülatörü ile 360 derece yön kabiliyetine sahip Pilot Sensin-VR Simülatörü kullanıcıya eşsiz bir deneyim sunacak. Türk Havacılık Uzay Sanayi platformları KAAN, HÜRJET, HÜRKUŞ, GÖKBEY, ANKA ve SMALL GEO’ya ait 1/7 ölçekte modellerinin bulunacağı stantta ziyaretçiler, her bir platformun detaylı bilgisine ulaşabilecekler.

Uçuş Gösterileri Nefes Kesecek!

Ankara TEKNOFEST’e gelecek ziyaretçiler beş gün boyunca sürecek etkinlikler kapsamında son teknoloji altyapısına sahip ANKA, AKSUNGUR, HÜRKUŞ ve GÖKBEY hava araçlarının uçuş gösterisini izleme fırsatı yakalayacaklar.

Konuya ilişkin görüşlerini paylaşan Türk Havacılık Uzay Sanayi Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil,’’ Cumhuriyet’in 100’üncü yılında Zafer Bayramımızı kutlayacağımız bir günde TEKNOFEST ilk kez Ankara’da gençlerimizin havacılık merakını canlandıracak olması bana büyük heyecan veriyor. Aslında bakarsanız ana yerleşkemiz Ankara’da bulunduğundan dolayı, biz burada ev sahibi konumundayız. Ziyaretçilerimiz tesislerimizde geliştirdiğimiz yerli ve milli platformlarımızı yakından inceleyebilecek, ülkemizin havacılık sektöründe ne denli geliştiğine şahit olacaklar. Civar iller ve Ankara’da ikamet eden havacılık tutkunu tüm vatandaşlarımızı standımıza bekliyoruz.’’ dedi.

Yer: Etimesgut Havalimanı/ Ankara
Stant: B-3

 

 

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Hakkında

Türk Havacılık Uzay Sanayii, sabit ve döner kanatlı hava platformlarından insansız hava araçları ve uzay sistemlerine kadar entegre havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin tasarım, geliştirme, modernizasyon, üretim, entegrasyon ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde 4 milyon metrekare açık, 710 bin metrekare kapalı alanda 6.153’ü mühendis toplam 14.500’ü aşkın çalışanı ile hizmet vermeye devam ediyor. Türkiye’nin teknoloji merkezi konumunda olup; havacılık, uzay ve savunma sanayiinde küresel oyuncular arasında yer almaktadır.