T129 ATAK Helikopteri Polonya Tanıtım Turunda Nefesleri Kesmeye Devam Ediyor

TUSAŞ – Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş., "T129 ATAK Poland Roadshow"un üçüncü ayağını  28 Ağustos 2015 tarihinde Varşova Babice Havalimanı'nda gerçekleştirdi. Düzenlenen özel etkinlikle T129 ATAK Helikopteri üst düzey Polonyalı ve Türk devlet yetkilileri ile medya mensuplarına tanıtıldı. Polonya Silahlı Kuvetleri'nin KRUK Programı'nın adaylarından biri olan T129 ATAK yaptığı uçuş gösterisiyle bir kez daha büyük ilgi topladı.

"T129 ATAK Poland Roadshow"un üçüncü ayağı, 28 Ağustos 2015 Cuma günü, Varşova Babice Havalimanı'nda düzenlenen etkinlikle devam etti.

TUSAŞ Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısı ile başlayan etkinliğe, başta T.C. Polonya Büyükelçisi Yusuf Ziya Özcan olmak üzere, Polonya Savunma Bakanlığı ve Polonya Silahlı Kuvvetleri üst düzey yetkilileriyle, çok sayıda Polonya savunma ve havacılık sanayii firma temsilcileri ve basın mensupları katılım sağladı.

Basın toplantısının ardından davetlilere etkileyici bir uçuş gösterisi sergileyen T129 ATAK Helikopteri yine nefesleri kesti. Etkinlik, verilen resepsiyon ile son buldu.

T129 ATAK Helikopteri, Polonya Tanıtım Turu 01-04 Eylül 2015 tarihleri arasında Kielce'de MSPO Fuarı'nda devam edecektir. Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) Milli Katılımı koordinasyonu çerçevesinde gerçekleştirilecek MSPO Fuarı'nda helikopterimiz statik alanda sergilenecektir. Ziyaretçiler, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) şirketlerinden TUSAŞ'ın standında T129 ATAK helikopterini daha yakından inceleme fırsatı bulacaktır.