Nobel Kimya Ödülü Sahibi Prof.Dr. Aziz Sancar “Bilimi Rehber Alan TUSAS'liler”la Buluştu

 

Ülkemizi Kimya alanında aldığı Nobel Ödülü ile gururlandıran bilim adamı Prof.Dr. Aziz Sancar, özgün ürünleriyle milletimize farklı gururlar yaşatan, Türkiye'nin Havacılık ve Uzay Merkezi, TUSAS-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii'nin bilimi rehber alan personeliyle buluştu.

 

Prof.Dr. Aziz Sancar, 16 Mayıs 2016 tarihinde Şirketimizi ziyaret etti. Yürütülen projeler hakkında bilgi alan Prof.Dr. Sancar, gerçekleştirilen tesis turunda Türk mühendislerince tasarlanan ve üretilen T129 ATAK Helikopteri, İnsansız Hava Aracı ANKA, Yeni Nesil Temel Eğitim Uçağı HÜRKUŞ'u yerinde görerek, Özgün Helikopter Geliştirme Projesi hakkında genç mühendislerle çalışma ortamında buluştu.

 

İncelemelerin ardından TUSAS Saim Dilek Konferans Salonu'nda TUSAS'liler ile bir araya gelen Prof. Sancar, tesislerimizde gördüğü çalışmalardan çok etkilendiğini ve iftihar ettiğini belirterek, "Memlekete yapılan hizmetleriniz için sağ olun, var olun!" dedi.

 

Buluşmanın ev sahipliğini yapan TUSAS Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı, yaptığı konuşmada Prof. Sancar'ın başarılarının TUSAS'nin genç mühendislerine, teknisyenlerine ışık tutacağını ve inançlarını artıracağını belirterek, Şirketimizi ziyaretinden dolayı teşekkürlerini iletti.

 

Genel Müdür Dörtkaşlı tarafından Prof.Dr. Aziz Sancar'a, Amerika'da bulunan Türk Evi'nde sergilenmek üzere, T129 ATAK Helikopteri'ni içeren, Türk el sanatı minyatür ve TUSAS özgün ürünlerinin maketleri takdim edildi.

 

Buluşmada TÜBİTAK tarafından Akıllı Robotlar Dalında En İyi Robot ödülünü alarak Türkiye Birincisi olan Kazan Şahin Ortaokulu öğrencileri ile de buluşan Prof. Sancar, gençlerle buluşmaktan duyduğu mutluluğunu dile getirdi.

 

Ziyaretin videosuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.