TUSAŞ BİR KEZ DAHA “SAVUNMA VE HAVACILIK” İHRACAT ŞAMPİYONU OLDU

 

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından her yıl düzenlenen “Türkiye’nin ilk 1000 İhracatçısı” ödülüne bir kez daha TUSAŞ damga vurdu. TUSAŞ, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da “Savunma ve Havacılık” kategorisinde birinci sıradaki yerini perçinledi. TUSAŞ genel olarak yer alan 1000 firma arasından ise 27’nci sırada yerini aldı.

Türkiye’nin öncü havacılık şirketi olarak geleceğin projelerini bir bir hayata geçirmeye devam eden TUSAŞ, 599 Milyon ABD dolar üretici ihracatı ile “Savunma ve Havacılık” ihracat şampiyonluğunu perçinledi. Geçtiğimiz yıl da aynı kategoride 540 Milyon ABD dolar ihracat kalemi ile birinci olan TUSAŞ, bu yıl da iddialı yükselişini sürdürdü.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Hakkında
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, sabit ve döner kanatlı hava platformlarından insansız hava araçları ve uzay sistemlerine kadar entegre havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin tasarım, geliştirme, modernizasyon, üretim, entegrasyon ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde Türkiye’nin teknoloji merkezi konumunda olup; havacılık, uzay ve savunma sanayiinde küresel oyuncular arasında yer almaktadır.